Emerytowany oficer WP, absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej o specjalności radiolokacja naziemna, Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej o specjalności systemy radiolokacyjne, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalności elektroenergetyka oraz Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej o specjalności bezpieczeństwo pożarowe. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych o specjalności:
- teoria i technika ochrony przeciwporażeniowej – Politechnika Wrocławska,
- pedagogika szkolnictwa zawodowego – Instytut Badań Edukacyjnych MEN w War szawie,
- automatyka napędu elektrycznego w energetyce – Politechnika Warszawska,
- bezpieczeństwo budowli – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
- charakterystyka energetyczna budynków, audyt energetyczny – Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Przez wiele lat pracował w Wojskowym Instytucie Informatyki, gdzie zajmował się opracowywaniem projektów zasilania sieci i urządzeń teleinformatycznych oraz opiniowaniem projektów norm. W tym czasie opublikował „Podręcznik projektowania sieci komputerowych” oraz projekt normy wojskowej pt. „Zasilanie sieci komputerowych w warunkach polowych”, współuczestniczył w opracowywaniu ogólnopolskiej instrukcji eksploatacji urządzeń nietrakcyjnych dla potrzeb PKP. Pełnił również obowiązki dyrektora Zakładu Produkcji Urządzeń w przedsiębiorstwie Elektromontaż Warszawa SA. Uczestniczył w pracach projektowych Gazociągu Jamalskiego oraz pierwszej polskiej Elektrociepłowni Gazowej „Władysławowo”. Podczas pracy w firmie BPS opracował niezawodny system zasilania obiektów służby zdrowia, który uzyskał pozytywną opinię europejskiego potentata tej branży, firmy Bender.
Przez wiele lat był również nauczycielem w średnich szkołach technicznych, kształcąc młodzież na kierunkach elektrycznych i elektronicznych. Prace dyplomowe, których wykonaniem kierował, niejednokrotnie trafiały na Konkurs Młodych Mistrzów Techniki.
W latach 1978-1981 był kuratorem w Sądzie Rodzinnym w Jeleniej Górze, gdzie odnosił liczne sukcesy w zakresie prowadzonych spraw.
Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Energetyków, gdzie czynnie uczestniczy w pracach Komisji Racjonalizacji Gospodarki Energetycznej w Budownictwie, oraz członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami w specjalności elektroinstalacyjnej bez ograniczeń oraz uprawnienia do projektowania i wykonywania systemów sygnalizacji pożaru. Przez szereg lat pracował w Wojskowej Inspekcji Gospodarki Energetycznej w Warszawie, gdzie prowadził kontrole bezpieczeństwa elektrycznego oraz racjonalnej gospodarki energetycznej. Jest również czynnym członkiem Centralnego Kolegium Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych SEP oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Prowadzi szkolenia dla projektantów i wykonawców w zakresie zasilania obiektów budowlanych oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Współpracuje również z Politechniką Wrocławską, gdzie prowadzi wykłady dla słuchaczy podyplomowego studium projektowania instalacji elektrycznych wspomaganych komputerowo oraz ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej, gdzie prowadzi wykłady z przedmiotu „bezpieczeństwo w instalacjach elektrycznych”. Jest także wykładowcą na kursach i szkoleniach specjalistycznych organizowanych przez CNBOP PIB w Józefowie k. Otwocka. W 2007 roku uzyskał tytuł rzeczoznawcy-audytora SPE, a od 2009 roku jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa ds. bezpieczeństwa pożarowego obiektów energetyki.
Przez szereg lat był zatrudniony w Wojskowym Biurze Studiów Projektów Budowlanych i Lotniskowych w Warszawie, gdzie przeszedł wszystkie szczeble stanowisk służbowych, odchodząc ze stanowiska naczelnego inżyniera, które zajmował do chwili likwidacji biura w 2012 roku. Obecnie pracuje w Stołecznym Zarządzie Infrastruktury w Warszawie na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego. W latach 2013-2015 nadzorował budowę Muzeum Katyńskiego. Obecnie nadzoruje budowę Muzeum Wojska Polskiego, którego nowa siedziba powstaje na terenie Cytadeli Warszawskiej. Od początku istnienia czasopisma „elektro.info” pełnił nieetatowo funkcję redaktora prowadzącego, a od 2010 roku jest redaktorem naczelnym tego miesięcznika. Jest autorem lub współautorem wielu artykułów poświęconych zasilaniu obiektów budowlanych oraz kilku publikacji książkowych z tego zakresu.
W 2013 r. przy udziale bryg. dr. inż. Waldemara Jaskółowskiego, pracownika naukowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, opracował normę N-SEP-E 005 Dobór przewodów elektrycznych do zasilania urządzeń przeciwpożarowych, których funkcjonowanie jest niezbędne w czasie pożaru. Norma ta po konsultacjach w środowiskach inżynierskich całego świata i przystosowaniu jako dokument międzynarodowy została skierowana do CENELEC, gdzie trwają prace nad jej wprowadzeniem do użytku na całym świecie. W 2015 r. opracował nowatorski system zasilania tymczasowego instalacji elektrycznych rozwijanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. System ten budowany jest w układzie zasilania IU, który nie wymaga uziemienia, a wszystkie odbiorniki połączone są przewodem ochrnnym PBU, stanowiącym oplot wewnętrzny powłoki kabli zasilających. System ten będzie sukcesywnie wdrażany do eksploatacji w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.
Za dotychczasowe osiągnięcia został odznaczony w 2005 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem „zasłużony dla energetyki” oraz brązowym i srebrnym medalem „za zasługi dla obronności kraju”. Ponadto w uznaniu jego zasług prezes SEP w 2013 roku, nadał „medal Doliwo-Dobrowolskiego”.